برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید!

نحوه استفاده از ملات خشک

در روش سنتی علاوه بر آنکه ترکیب مواد اولیه با نسبت های صحیحی صورت نمی گیرد و موجب کاهش کیفیت ملات می گردد، این مسئله در سطح کلان به دلیل کاهش عمر بنا من می گردد. از سویی دیگر اختطلاط های سنتی برای ساخت ملات موجب هدر رفتن مواد اولیه نیز می شود به طوری که میزان اتلاف سیمان در کشور ایران را سالیانه بیش از 9 میلیون تن تخمین می زنند.

ترکيب ملات خشک با آب با سه روش فارغ از اينکه ملات خشک در کارگاه ساختماني به صورت پاکتي و يا فله اي در سيلو وجود دارد، امکان پذير مي باشد.
ترکيب دستي ملات خشک با آب:
در اين روش ملات خشک در پاکت به تدريج در ظرف (ظروف استفاده شده عموما داراي درجه بندي هستند) ريخته شده و با نسبت صحيحي از آب که کارخانه بر روي پاکت درج کرده و در ظرف وجود دارد به وسيله همزن هاي برقي (Mixer) و يا ابزارهاي بنايي مخلوط مي شود. در اين روش همان طور که توضيح داده شده ساخت ملات بدون استفاده از هيچگونه تجهيزاتي و با قيمتي نازل انجام شده است.
ترکيب ماشيني ملات خشک با آب:
در اين روش ماشين آلاتي وجود دارند که ورودي آب و ملات جداگانه اي دارند. بعد از پرکردن اين محفظه ها اپراتور ميزان نسبت اخطلاط را از روي پاکت خوانده و به وسيله برد الکترونيکي به اطلاع دستگاه مي رساند و دستگاه با دقيق ترين حالت ملات را با آب مخلوط مي کند.
ماشين آلاتي هم وجود دارند که علاوه بر آنکه عمليات ترکيب ملات با آب را انجام مي دهند، عمليات پمپاژ را نيز انجام مي دهند. هر چند که مي توان ملات را همانند روش دستي با آب مخلوط کرد و به وسيله ماشين آلات پمپاژ معمول براي استفاده پمپاژ نمود.

برای آشنایی با لاهتی پرسیژن و همچنین ارتباط با کارشناسان لاهتی می توانید از درباره لاهتی و ارتباط با لاهتی استفاده نمایید.
همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع محصولات شرکت لاهتی می توانید از صفحات زیر استفاده نمایید:
صنعت تولید ملات خشک | صنعت تولید انواع محصولات شیشه | تجهیزات توزین صنعتی

بیشتر بخوانید: مقالات مرتبط صنعت تولید ملات خشک

ملات خشک چیست؟برتری های ملات خشکانواع محصولات ملات خشکنحوه استفاده از ملات خشکفرايند توليد ملات خشکملات چیست و انواع ملات های ساختمانی کدام است؟